آتش‌سوزی‌های پلیمری و تاثیر مراحل تخریب پلیمر بر رفتارهای بعدی کند کننده شعله

یک حریق پلیمری با محصولات گرماکافت قابل احتراق که از سطح پلیمر خارج می‌شوند، ​تغذیه می‌شود. زیرا گرما از شعله در تماس با سطح پلیمری هدایت میشود و از شعله ، پخش میشود. مورد دومی ، دلیل قابل‌توجه گسترش شعله است و این فرآیند با تکنیک کالریمتر مخروط (‏ISO ۵۵۶۰، ۱۹۹۰)‏مدل‌سازی می‌شود. اکسیژن مورد نیاز برای پایداری احتراق شعله از هوای محیط اطراف دریافت می‌شود. ذرات جامد مختلف از شعله به صورت دود فرار می‌کنند که با آزادسازی گونه‌های گازی همراه است که برخی از آن‌ها می‌توانند سمی باشند. واکنش‌های تجزیه پلیمر در فاصله یک میلی متر یا بیشتر از سطح مشترک بین شعله و پلیمر جامد رخ می‌دهد. در اینجا، دما به اندازه کافی بالا است تا واکنش‌های تجزیه فاز متراکم رخ دهد. این شامل پلیمر و هر سیستم افزودنی شامل فرمولاسیون پلیمر است. گونه‌های فرار شکل‌گرفته از شعله فرار می‌کنند در حالی که گونه‌های سنگین‌تر برای انجام واکنش بیشتر باقی می‌مانند و ممکن است در نهایت تجزیه شوند و خاکستر آنها باقی بمانند. این جایی است که فرایند شیمیایی فاز فشرده قابل‌توجهی رخ می‌دهد. شکل ۱.۱ نمایشی از مناطق مختلف درگیر در گسترش آتش پلیمر در سطح پارچه با بافت افقی ، برای مثال، فرش را نشان می‌دهد. ​

پارچه نسوز یا همان منسوجات نسوز ویژگی های خاصی دارند که ممکن است مصرف کنندگان را حتی به حیرت بیاندازند .در حالت طبیعی ، تمام پارچه ها میسوزند و از بین می روند. اما متخصصان راهی پیدا کرده اند که می توانند سوختن برخی پارچه ها را به تاخیر انداخت. در حالت کلی  پارچه هایی با الیاف طبیعی مانند پنبه، ابریشم و کتان بسیار آسان تر و سریع تر از پشم می سوزند. منسوجات نسوز پارچه هایی هستند که به طور طبیعی مقاوم تر از پارچه های رقیب خود هستند.که این امر به علت  دخالت مواد شیمیایی و یا الیاف نسوز به کار رفته در آن ها می باشد.

ویژگی های پارچه نسوز – محصولات پارچه نسوز :

انعطاف پذیری با مزایای بزرگ تسلیحات از دست دادن کم در احتراق ، به طور گسترده ای در جوش کاری، جوش قدرت ، مواد شیمیایی ، کشتی سازی و سایر صنایع استفاده می شود ،مشخصات پارچه نسوز مقاوم در برابر آتش : 1mm، ۱.۵mm، ۲mm، ۳mm ضخامت ، عرض 1، می باشد. شرکت نسوز صنعت نیکان، محصولات پارچه نسوز را در طیف های زیر به مشتریان گرامی ارائه می دهد :

·         پارچه آزبست

·         پارچه فایبرگلاس 

·         پارچه سیلیکا

·         پارچه فایبر فلون

·         پارچه سیلیکونی

·         پارچه فایبر 

·           برزنت نسوز 

برای اینکه ماده پلیمری دچاراحتراق شود، باید ابتدا به بخارات قابل احتراق تبدیل شود تا فرار کرده و با یک محیط اکسیداتیو ترکیب شود. در صورتی که دما بالاتر از دمای احتراق باشد یا منبع احتراق مناسب، مانند جرقه، وجود داشته باشد، این مخلوط مشتعل خواهد شد. این شعله محصولات گازی تولید خواهد کرد که برخی از آن‌ها ممکن است سمی، دود و بخارات و همچنین گرما باشند. مقداری از این گرما از طریق تشعشع یا هدایت به پلیمر اصلی بازخواهد گشت تا باعث تجزیه بیشتر شود. در صورتی که این گرما به اندازه کافی شدید باشد، یک چرخه احتراق همانطور که به صورت شماتیک در شکل نشان‌داده شده‌است، ایجاد خواهد شد. این طرح اکنون می‌تواند برای درک این که چگونه استراتژی‌های مختلف کند کننده شعله را می توان به منظور شکستن چرخه احتراق طراحی کرد و به کار برد ، مفید باشد برای یک پلیمر مشخص، استراتژی اتخاذ شده تا حد زیادی توسط شیمی تجزیه گرمایی که بطور مختصر در مقاله زیر به آن پرداخت شده ، بستگی به نوع پارچه نسوز، بافت پارچه و فیبرهای شکل دهنده آن دارد. ​

استفاده از انواع پارچه های نسوز ، بردهای نسوز و سایر بافتهای مقاوم در برابر آتش ، راه حل بسیارمناسبی در این خصوص هستند که می توان با هزینه بسیار کمتر در مقابل خسارات ناشی از حریق، از تبعات آن جلوگیری نمود.

پارچه های نسوز در صنایع مختلفی قابل استفاده می باشند و با توجه به نوع الیاف تشکیل دهنده آنها مقاومت حرارتی بین ۳۶۰ تا ۱۲۶۰درجه سانتی گراد خواهند داشت.

این پارچه ها به این منظور طراحی میشوند که افزایش مقاومت مکانیکی و شیمیایی با فویل آلومینیوم و یا رشته های سیمی نسوز را سبب شوند و یا با استفاده از مواد خاصی همچون گرافیت، کربن و … آغشته و یا روکش می شوند.

پارچه نسوز را می توان در موارد متنوعی مورد استفاده قرار داد اما مقاومت حرارتی آن یکی از فاکتور های مهم در تعیین کارکرد پارچه نسوز محسوب می شود .

 اینکه پارچه نسوز تا چه اندازه می تواند دما و حرارت بالا و به شکل کلی گرما را تحمل کند و از بین نرود نیز یکی دیگر از عوامل مهم به حساب می آید.

زمانی که نیاز به مقاومت گرمایی بیشتر و یا نیاز به افزایش نیروی مکانیکی پارچه باشد می توان منسوجات نسوز را با مواد پلیمری روکش دار کرد و  یا از رشته های فولادی برای افزایش این ویژگی ها در آن ها استفاده کرد.

پارچه سیلیکونی ، پارچه تفلونی ، پارچه فایبر گلاس آلومینیوم دار و پارچه سرامیکی سیم دار نیز  از پرطرفدارترین این نوع پارچه ها می باشند .علاوه بر حفاظت از جرقه جوش ، تولید انواع مقاوم در برابر حرارت، مقاوم در برابر آتش ، ضد آتش ، اسید قلیایی ، قلیایی و دیگر مواد ، پارچه آتش نشانی نیز استفاده از آن برای ساخت مواد فیلتر شیمیایی و الکترولیتی بر روی غشای سلولی صنعتی مواد و دیگ بخار ، کیسه های هوا ، بخشی از مواد عایق حرارتی بلکه به طور مستقیم برای انواع دستگاه ها و سیستم های انتقال حرارت برای مواد عایق حرارتی پیچیده استفاده می شود .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *